Magnesy

magnes samoczyszczący

Tego typu separator magnetyczny służy do separacji magnetycznych zanieczyszczeń, zwłaszcza metalowych o większych rozmiarach z mieszanek o łatwej przenikalności, transportowanych na taśmie przenośnikowej. W większości przypadków jest umieszczony nad przenośnikiem z możliwością obrócenia w płaszczyźnie poziomej o 90° lub nad końcowy bęben przenośnika. Uchwycone zanieczyszczenia magnetyczne są odprowadzone przy pomocy taśmy, która porusza się wokół magnesu.

Ten wariant separatora magnetycznego nad przenośnik można wybrać w przypadku, kiedy zanieczyszczenie magnetyczne nie jest duże i można co najmniej raz w ciągu zmiany oczyścić go ręcznie. W przypadku, kiedy zanieczyszczenia z magnesu nie są systematycznie usuwane, dochodzi do stopniowego znacznego obniżenia siły magnetycznej. Zaletą jest łatwy montaż nie wymagający zmian konstrukcji przenośnika taśmowego i możliwość przybliżenia separatora jak najbliżej do transportowanego materiału oraz uzyskanie maksymalnego wykorzystania linii pola magnetycznego.

Magnes czyszczenie ręczne
Separator magnetyczny

Separator magnetyczny służy do wychwytywania zanieczyszczeń magnetycznych w strumieniu ciekłych substancji. Posiada bardzo silne magnesy stałe, które zapobiegają zerwaniu zanieczyszczeń magnetycznych strumieniem cieczy. Chodzi o magnesy neodymowe NdFeB, które mają kilkakrotnie większą indukcję magnetyczną (siłę magnetyczną), niż klasyczne magnesy ferrytowe, które nie byłyby w stanie utrzymać metalowych zanieczyszczeń w cieczy.

Standardowo produkowana jest średnica wejściowa i wyjściowa 50, 100, 150 (lewy obr.) i 250 mm (250 mm tylko w wersji z automatycznym czyszczeniem). Separator magnetyczny można też dostarczyć w wersji dwuwarstwowej do ogrzewania warstwy wewnętrznej (np. separacja z czekolady).

Separator magnetyczny jest skonstruowany tak, aby w przypadku czyszczenia obsługa nie musiała wyjmować rdzeni magnetycznych z nierdzewnych obudów, a przez to nie doszło do ich zanieczyszczenia lub uszkodzenia. W przypadku czyszczenia rdzenie magnetyczne zostają w zakrytej górnej części elementu magnetycznego. Korpus separatora magnetycznego posiada otwór do wypuszczania ciepła i cieczy przed jego czyszczeniem.

© Copyright 2019 Handlexpol Łódź            RODO    |    Cookies